Prätkällä töihin -päivän 9.6.2023 teemana moottoripyöräilyn aloittaminen

Päivän keulakuvana Autokoulu Startin yrittäjä, liikenneopettaja Kai Niukkanen

Joka vuotinen Prätkällä töihin -päivä järjestetään jälleen, tänä kesänä perjantaina 9.6. kannustamaan motoristeja käyttämään moottoripyörään arjen kulkupelinä. Autokoulu Start ja meidän pitkän linjan moottoripyöräopettaja Kai, on tänä vuonna mukana tapahtumassa Messukeskuksessa, missä järjestetään Moottoripyörien suuret koeajopäivät.

Prätkäilystä kuvat mp-messujen Instagram-tilille

Järjestäjänä on Teknisen Kaupan Liiton Moottoripyöräjaosto, joka toivoo että kampanjaan osallistuvat lähettäisivät Prätkällä töihin -päivänä 9.6. kuvia omasta ajelustasi Instagramiin hashtagilla #pratkallatoihinpaiva ja #koeajopaiva. Parhaat kuvat nostetaan mp-messut -Instagram-tilin kuvavirtaan.  

Lue lisää Teknisen Kaupan Liiton uutiset

Samankaltaiset artikkelit