Henkilöautokurssi

Mietitkö autokoulun vaihtoa? Tervetuloa Startiin!

Tervetuloa Sinua palvelevaan autokouluun!

Teorioissa on vaihtoehtoina opettajan pitämät liveteoriat, jotka vielä toistaiseksi ovat virtuaaliluokan välityksellä tai täysin verkkopohjaiset teoriat.

Voit suorittaa B-kurssisi automaatti- tai manuaalivaihteisella ja ajotuntien aloituspaikkana on ensisijaisesti Hitsaajankatu 20 Herttoniemessä, Itiksessä Prisman talo ja Kontulassa Ostarin parkkis. Muita aloituspaikkoja on sovittavissa opettajan kanssa teidän molempien aikataulujen puitteissa.

Mopon, mopoauton ja moottoripyörien ajotunnit aloitetaan Herttoniemen teollisuusalueella osoitteessa Asentajankatu 2.

Emme veloita koulun vaihdosta maksua, laskutamme ainoastaan varauksien mukaan hinnastomme mukaisesti.  Pyydä tarjousta tai ilmoittaudu kurssille tästä! Edellisestä koulusta tarvitset tutkintotodistuksen, sekä EAS- ja riskienhallintakoulutuksen RTK-todistus.

Samankaltaiset artikkelit