Riskienhallintakoutulutus

Kattavat opetuslupapalvelut meiltä!

EAS-teoriat vain 59,00 €! 

Ensimmäisen Ajokortin Suorittajan turvallisuuskoulutus on neljän teoriatunnin kokonaisuus joka on pakollinen kun suoritat ensimmäistä ajokorttiasi. Teoriat tulee olla suoritettuna ennen ajo-opetuksen aloittamista. Suoritetuista teoriatunneista saa EAS-todistuksen, joka tulee olla mukana teoria- ja ajokokeessa. Opetuslupalaiset pitävät todistuksen myös mukana autossa ajoharjoittelun aikana.

Teoriat luokkaopetuksena ja livelähetyksenä verkossa

EAS-teoriat voi suorittaa paikan päällä Itiksen toimistolla tai verkossa Zoomin välityksellä. Virtuaaliluokkalaisilla tulee olla tietokone tai mobiililaite, jossa on toimiva mikrofoni, kaiutin ja webkamera.

  • EAS1 -teoriat pidetään joka maanantai klo  klo 17:00-19:30.
  • EAS2 -teoriat pidetään joka toinen keskiviikko klo  klo 17:00-19:30.
EAS- ja RTK -teoriat paikan päällä Itiksen toimistolla ja verkossa

”Suosittelemme opettajan pitämiä teorioita, sillä tunnilla tulee lain vaatiman opetuksen lisäksi myös muuta hyödyllistä tietoa ajokorttia suorittaville. Lisäksi sinulla on myös mahdollisuus kysyä sinua askarruttavia asioita liikenteeseen ja liikennesääntöihin liittyen.”

Kurssialoitukset joka maanatai! Vaihtoehtona opettaja livetunneille on täysin verkkopohjaiset teoriat kuutena päivänä viikossa. Verkkoteoriat voi suorittaa oman aikataulun mukaan maanantaista lauantaihin. Meiltä saat myös kattavat itseopiskelumateriaalit.

Riskienhallintakoulutus on suoritettavissa autolla Vantaan radalla kokonaan tai simulaattorissa.
EAS-teoriat

RTK- teoriat

Ajotunnit autolla

Ajotunnit simulaattorilla

Pimeän ajo simulaattorilla


Meiltä myös materiaalit teorian opiskeluun!

EAS -teoriat

59,00


Riskienhallinta (RTK) SIMULAATTORILLA

330,00


1

2

Riskienhallinta (RTK)

AUTOLLA

385,00


3

EAS + RTK

SIMULAATTORILLA

yhteensä

389,00


1

2

EAS + RTK

AUTOLLA

yhteensä

444,00


3

Samankaltaiset artikkelit