Suorita B-kurssi edullisesti 10+10 -mallin mukaan:

Vähemmän ajoa - vähemmän teorioita!

Autokoulu pikakurssina
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
You can also sign up for a driving school course in English! Read more
 
Kurssi suoritetaan autokoululiiton ns. 10+10 -kokeiluluvan mukaisesti. Hinta sisältää pakolliset 10 teoriatuntia ja 10 ajotuntia, sekä pimeän ajon, rataopetuksen ja auton käytön tutkinnossa. Hinta ei sisällä ratamaksua, eikä lupa- ja tutkintomaksuja Ajovarmalle. Hinta on voimassa vain 1.12.2016 ja sen jälkeen aloittaneilla. 
 
Autokoululiiton tarkoituksena on selvittää, miten pienempi opetusmäärä autokoulussa vaikuttaa ajotaitoihin. 10+10 -kokeilu siirtää enemmän vastuuta oppimisesta oppilaalle. Ajokokeen voi suorittaa 10 ajotunnin jälkeen, edellyttäen että oppilaan taidot ovat opettajan arvion mukaan riittävät. Autokoulu raportoi jokaisen kokeiluun osallistuvan oppilaan ajo-opetusmenestyksestä Autokoululiitolle.
 
Ilmoittautuminen www.kuljettajaopetus.fi/autokoulustart B-kurssi, 10+10
 
HUOM! Ilmoittaudu heti, sillä paikkoja on rajoitetusti!
 
Ajokortti kuukaudessa

 

Ajokortti jopa alle kuukaudessa!

 

 

 

 

 

Autokoululiiton kokeilulupa on myönnetty 5 000 jäsenkoulun asiakkaalle. Trafi on myöntänyt Autokoululiiton 10-kokeilulle jatkoa 30.6.2018 asti.

Voit lukea Autokoululiiton tiedotteen kokeiluluvasta täältä.